close
اپ استورهابررسی اپ استورها

ارزیابی کافه بازار در سال ۱۳۹۵

به طور کلی سیاست‌های بازار در سال ۱۳۹۵، در پنج زمینه بیشتر از سایر زمینه ها متمرکز بود.
١. نسخه ۷ بازار: نسخه ۷ بازار در ١٣ اسفند ١٣٩۴ در اختیار عموم قرار گرفت. این نسخه از بازار یک کپی بی شرمانه از اپ استور اپل بود با تغییرات انقلابی نسبت به نسخه های قبلی بازار با بازخوردهای منفی زیادی همراه بود و در سال ۱۳۹۵ مسئولان کافه بازار مجبور بودند جهت توجیه و تکامل و بهبود این نسخه از بازار تمرکز ویژه ای در نظر گیرند خوشبختانه تلاش‌های بازار جهت جاانداختن این تغییر انقلابی جواب داد و صنعت بازی موبایل و اپلیکیشن ایران با انقلابی در تولید محتوای با کیفیت و رقابتی در سطح بین المللی مواجه گشت.
هرچند در نسخه جدید بازار به دلیل انسانی بودن انتخاب اپلیکیشن ها و بازی های صفحه اول ناعدالتی ها و حمایتهای عمدی نامنصفانه بسیار به چشم خورد اما در حالت کلی این انتخاب ها توسط تیمی مختص تولید محتوای صفحه اول انجام شد و توسعه دهندگان مجبور بودند جهت جلب توجه و رضایت این تیم به تولید محصول با کیفیت روی بیاورند که در نتیجه رضایت کاربر نهایی را در پی داشت

٢. ورود رسمی شرکتهای بزرگ به بازار ایران: در همان ایام نوروز ۹۵ با بمب خبری حضور رسمی شرکت سوپرسل ارائه دهنده برترین بازی موبایلی جهان یعنی کلش آف کلنز مواجه بودیم که بازخوردهای منفی و مثبت بسیاری را در پی داشت عمده بازخوردهای منفی حاکی از خروج ارز از کشور و همچنین عدم توان توسعه دهنده ایرانی جهت رقابت با این بازی بود.بعد از حضور رسمی شرکت سوپرسل در ایران شاهد هموار شدن راه و چراغ سبز سایر شرکتهای بزرگ خارجی در کافه بازار بودیم.
همچنین حضور پررنگ ناشرهای ایرانی محصولات خارجی را در سال ۱۳۹۵ بیش از پیش قوت گرفت

٣. درآمدزایی: به طور کلی مسئولان کافه بازار بیشتر از اینکه خود را درگیر ارائه تحقیق و توسعه امکانات جدید کنند بیشتر درآمدزایی را مدنظر قرار داده اند که در نتیجه همین سیاست ما شاهد جلب رضایت توسعه دهنده به دلیل کسب درآمد بیشتر نسبت به سایر اپ استور ها هستیم. از طرفی عدم ارائه امکانات فنی در جای جای کافه بازار چه در پنل توسعه دهندگان و چه در کلاینت بازار به چشم می‌خورد.

۴. حذف روش پرداخت USSD و افزودن روش پرداخت از طریق درگاه موبایلی پککو و شارژ اپراطوری ایرانسل: در تابستان سال ۹۵ بدلایلی نامعلوم روش پرداخت USSD بمدت یکماه حذف شد. و سپس در پاییز همین سال این روش پرداختی بطور کلی از بازار حذف شد. بدنبال این حذف پس از ماه ها انتظار جهت معرفی جایگزین، بالاخره بازار با ایرانسل قرارداد بست و امکان خرید با شارژ ایرانسل مهیا شد. همچنین اخیرا در روزهای پایانی سال ۹۵ شاهد افزودن روش پرداختی استاندارد پککو به بازار بودیم که جایگزین بسیار مناسبی چه بسا بهتر برای روش پرداختی USSD می باشد.

۵. لیست پیشنهادی برای شما: این لیست با تمام کاستی های که دارد اما می تواند جهت پیشبرد تجربه های مدیریتی کافه بازار یکی از مهم ترین ویژگی های جدید سال ۱۳۹۵ کافه بازار باشد. چراکه بطور کلی انتخاب اپلیکیشن ها با استفاده از انتخاب توسط نیروی انسانی در آینده کاربردی نخواهد بود و ما امیدواریم این لیست بتواند جرقه ای جهت حضور هوش مصنوعی در سایر لیست های موجود در کافه بازار باشد.

ارزیابی شما در مورد کافه بازار در سال ۱۳۹۵ چگونه است. منتظر نظرات شما در قسمت نظدهی در پایین همین صفحه هستیم.

پاسخ دادن