close
نقد و بررسی اپلیکیشن ها

بررسی تقویم ملی

تقویم ها یکی مهم ترین ابزارهای ضروری بر روی هر تلفن هوشمندی محسوب می شوند و معمولا همه گوشی ها از یک تقویم قدرتمند بصورت پیشفرض بهره می برند. اما با توجه به اینکه سازندگان تلفن های هوشمند مورد استفاده ایرانیان عمدتا خارجی هستند، از تقویم شمسی و رویداد های بومی ومذهبی مختص شیعیان ایران پشتیبانی به عمل نمی آورند. از این رو بسیار ضروری است که ما بر روی گوشی خود یک تقویم شمسی نصب کنیم و از امکانات آن بهره مند شویم.

یکی از قدیمی ترین و خوش ساخت ترین و همچنین کامل ترین تقویم های شمسی موجود ایرانی، “تقویم ملی” ساخته توسعه دهنده مطرح ایرانی یعنی میلاد فرجی است که در ادامه به بررسی این تقویم می پردازیم.

معرفی تقویم ملی:
در این تقویم سیستم اذان گو هوشمند با قابلیت شخصی سازی در تنظیمات و همچنین سیستم ساعت گو هوشمند با قابلیت شخصی سازی و دو صدای زن و مرد تعبیه شده است. در نوار اعلان دستگاه تاریخ شمسی، قمری و میلادی قایل نمایش است. همچنین نمایش اوقات شرعی و با جزئیات کامل و قطب نما بهمراه قبله نما برای نمازگزاران و مسلمانان تدارک دیده شده است. از دیگر امکانات منحصر به فرد این تقویم می توان به اضافه شدن رویداد ها مستقیم از تقویم ملی به دیگر تقویم های دستگاه وهمچنین امکان ثیت کردن قرار ها و یادداشت ها  و یادآور ها بهمراه زنگ یادآور اشاره کرد. امکان تغییر پذیری رابط کاربری تقویم با تغییر فصل ها و همچنین مبدل تقویم میلادی و شمسی و هجری به یکدیگر از امکانات ویژه این تقویم هستند.
ویجت هوشمند تاریخ شمسی به همراه ساعت با قابلیت تغییر پذیری (شب و روز) ازامکانات منحصر بفرد این تقویم است. این تقویم قابلیت اجرا روی ضعیفترین و قوی ترین دستگاه اندرویدی را دارا می باشد و ازین رو مناسب برای تمام گوشی ها و تبلت ها است.
رابط کاربری مدرن به همراه انیمیشن های جذاب همیشگی و استفاده از اخرین استاندارد های طراحی متریال و همچینین امکان نمایش ویجت هوشمند در لاک اسکرین در اندروید ۴.۲ و قابلیت تغییر فونت برنامه و تغییر تم روز شمار در نوار اعلان از امکانات شخصی سازی این تقویم هستند.

بطور کلی این تقویم چیزی از سایر تقویم ها کم ندارد و کار خود را به عنوان یک تقویم بخوبی انجام می دهد.

بررسی اپلیکیشن:

در ادامه به بررسی این اپلیکیشن از لحاظ عملکرد، رابط کاربری و گرافیکی می پردازیم.

 

عملکرد و کارکرد:

امکانات کامل و معمول همه تقویم ها اعم از قطب نما، قبله نما، اذان گو، یادداشت و اسیر امکاناتی که در ابتدای بررسی اشاره کردیم در این تقویم وجود دارد. و همه امکانات مورد نیاز یک تقویم برای کاربران تعبیه شده است. در حالت کلی عملکرد و کارکرد این تقویم در سطح خود کامل و بدون نقص است.

 

رابط کاربری و گرافیکی:

از نقاط قوت این تقویم در برابر سایر اپلیکیشن ها می توان به رابط کاربری و گرافیکی قدرتمند آن اشاره کرد. چرا از لحاظ کاربری امکانات و منوی تقویم به سادگی هرچه تمام چیده شده اند و از لحاظ گرافیکی استاندارهای متریال بخوبی رعایت شده است. شخصی سازی نوار اعلان و تغییر فونت در این تقویم تعبیه شده است. و ویجت نمایش تقویم در حالتی ساده و شیک با قابلیت تغییر پذیری شب و روز تاریخ و ساعت را بر روی صفحه اصلی شما نمایش می دهد.

 

برچسب ها: تقویم ملیمیلاد فرجی

پاسخ دادن