close
اخبار و اطلاعیه هامعرفی سرویس هاویژهویژه کافه دولوپرز

تحریم توسعه دهندگان ایرانی از طرف گوگل برداشته شد

در تاریخ امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵، ساعاتی قبل تحریم توسعه دهندگان ایرانی از طرف گوگل شامل سایت های www.android.com و analytics.google.com برداشته شد.

از نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۲، دسترسی کاربران ایرانی به سرویس گوگل آنالیتکس (Google Analytics) و اندروید مسدود شدند. اما از ساعتی قبل این محدودیت رفع شده و با آی‌پی‌های ایران می‌توان از این سرویس های ارزشمند گوگل استفاده کرد.

سایت اندروید یکی از مهم ترین سرویس های گوگل و بطور کلی مهم ترین منبع آموزشی و سرویس دهی اندروید است.

گوگل آنالیتکس سرویس گزارش و آماردهی وب‌سایت‌ها است. مدیران وب‌سایت‌ها از طریق این سرویس گوگل می‌توانند اطلاعات جامع و ارزشمندی از میزان بازدید و رفتارهای مخاطب خود بدست آورند و همچنین کمپین‌های تبلیغاتی خود را زیر نظر بگیرند. این سرویس امکان بررسی و تحلیل ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، کاربران بازدیدکننده، فعالیت‌های کاربران، زمان حضور و مسیر خروجی آنها را ارائه می‌کند. به این ترتیب، گستره وسیعی از اطلاعات در اختیار مدیریت سایت قرار خواهد گرفت.

گوگل آنالیتکس و سایت اندروید از حدود ۴ سال پیش از دسترس کاربران ایرانی خارج شد و برای دسترسی به این سرویس باید با آی‌پی غیر از آی‌پی‌های ایرانی متصل می‌شدیم؛ اما از امروز صبح دسترسی به این سرویس برای کاربران ایرانی میسر شده است. هنوز گوگل در باره‌ی رفع این محدودیت برای کاربران ایرانی اطلاعیه‌ای صادر نکرده است و از این بابت ممکن است که این رفع محدویت موقتی یا اتفاقی باشد. با این حال امیدواریم که رفع محدودیت دائمی و عمدی باشد. در حال حاضر دسترسی به گوگل آنالیتکس از طریق وب میسر است اما نسخه‌ی موبایلی آن هنوز محدود است.

 

منبع: تحریر توسط زومیت و اضافه شدن خبر رفع تحریم اندروید توسط کافه دولوپرز انجام شده است.

برچسب ها: اندرویدگوگل آنالیتکس

پاسخ دادن