close
دسته‌بندی نشده

حذف آسان پرداخت در کافه بازار مشکل فنی است یا یک استراتژی؟

در اطلاعیه های رسمی توسط بانک مرکزی اعلام شده است که هرگونه عملیات بانکی توسط شماره گیری کدهای USSD از اول مهرماه امسال ممنوع خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس بخشنامه ی بانک مرکزی که اوائل اردیبهشت ماه توسط شرکت شبکه ی الکترونیکی پرداخت کارت یا «شاپرک» به شرکت‌ های ارائه دهنده ی خدمات پرداخت یا همان psp ها ابلاغ شده است که بر اساس آن از مهر ماه همین امسال استفاده از بستر USSD برای انجام تراکنش های بانکی ممنوع می شود و به جای آن باید از روش های ایمن و جایگزین استفاده شود، اما توضیحی درباره ی «روش های جایگزین و ایمن» مذکور داده نشده است. توضیحات بیشتر در این باره را در تسنیم نیوز بخوانید.
بنظر می رسد که کافه بازار در آزمایشی مقطعی در جهت پیشبینی وضعیت آینده خرید و گردش مالی این صنعت در زمان حذف روش پرداختی USSD، برای مدت زمانی مشخص این شرایط را مورد بررسی قرار داده است که بتواند در همین باب تصمیمات موردنیاز را اتخاذ نماید.

این مورد در حد یک احتمال مطرح می کنیم چراکه آسان پرداخت بدرستی در دیگر مارکت ها کار می کند و دوهفته حذف این روش پرداختی که منجر به یک بحران اقتصادی در این صنعت شده است نمی تواند یک مشکل فنی باشد که تا به الان ادامه دارد.

بنظر شما حذف روش پرداختی ussd آسان پرداخت همانطور که مسئولین بازار گفتند یک مشکل فنی است یا یک استراتژی عمدی که توسط خود کافه بازار تدارک دیده شده است؟

برچسب ها: آسان پرداختکافه بازار

۱ دیدگاه

پاسخ دادن