close
اپ استورهابررسی اپ استورهادسته‌بندی نشدهکسب و کارویژه کافه دولوپرز

لیست های کافه بازار چگونه محاسبه می شوند؟

یکی از حیاتی ترین مقوله ها در افزایش درآمد در حوزه برنامه سازی آشنایی با سازوکار و روش محاسبه لیست های اپ استورها است. در این مقاله ما روند محاسبه لیست های اپ استور کافه بازار را طبق آخرین تغییرات الگورتیم های محاسباتی برای شما شرح می دهیم. با کافه دولوپرز همراه باشید.

محاسبه لیست های کافه بازار

سوال) لیست تازه های پر طرفدار فروشی کافه بازار چگونه محاسبه می شود؟

جواب) طبق آخرین تغییرات الگوریتم های بکار رفته، لیست تازه های پرطرفدار فروشی بصورت زیر محاسبه می شود:
تعداد فروش * امتیاز برنامه

به این صورت که هرچه تعداد فروش اپلیکیشن شما (بدون در نظر گرفتن قیمت) به همراه امتیاز ستاره آن، از بقیه برنامه های موجود در لیست بالاتر باشد، شما در جایگاه بالاتری قرار خواهید گرفت.

 

سوال) لیست در حال پیشرفت کافه بازار چگونه محاسبه می شود؟

جواب) در مورد لیست در حال پیشرفت کافه بازار و الگوریتم های آن اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. اما بنظر می رسد این لیست بر اساس نمودار پیشرفت اپلیکیشن ها نسبت به نصب آن ها محاسبه می شود.
به این صورت که برنامه شما در سه روز متوالی از لحاظ تعداد نصب روند رو به رشد داشته باشد. و در این روند، پیشرفت تعداد کلی نصب مدنظر نیست.

به عنوان مثال مهم نیست اپلیکیشن شما ۵۰ عدد نصب شده است یا ۵هزار عدد یا ۵۰۰هزار عدد!
اپلیکیشن شما اگر روز اول ۵۰ عدد در روز نصب می شود، روز دوم باید بیشتر از این تعداد ۵۰ عدد نصب (مثلا ۱۰۰ عدد) و روز سوم بیشتر از روز دوم (مثلا ۱۵۰ عدد) نصب شود. و این روند با توجه به روز اول به صورت درصد% در نظر گرفته می شود. و درصد این روند به دست آمده با درصد روند رشد همه اپلیکیشن های کافه بازار وارد رقابت می شود.

? مطلب بالا بر اساس عقیده یکی از توسعه دهندگان کافه بازار گردآوری شده است و صحت این فرض را با اطمینان نمی توانیم تایید کنیم.

 

سوال) لیست پرفروش های هفته کافه بازار چگونه محاسبه می شود؟

جواب) طبق آخرین تغییرات الگوریتم های بکار رفته، لیست پرفروش های هفته بصورت زیر محاسبه می شود:
میزان درآمد حاصل از فروش در مدت ۷ روز

در محاسبه فعلی تعداد فروش اهمیت ندارد و میزان درآمد حاصل از فروش اهمیت دارد.
به عنوان مثال اگر ۲ عدد فروش از اپلیکیشنی با قیمت ۵هزار تومان داشته باشید از ۸ عدد فروش از اپلیکیشنی با قیمت هزار تومان، درآمد بیشتری دارید و بالطبع در جایگاه بالاتری در لیست قرار می گیرید.

توجه داشته باشید میزان درآمد در بازه هفت روزه محاسبه می شود و منظور از هفته، فروش از شنبه تا جمعه نیست بلکه بازه فروش هفت روز قبل محاسبه می شود.

 

سوال) برنامه های موجود در لیست تازه های برگزیده کافه بازار چگونه انتخاب می شوند؟ (جواب این سوال را کافه بازار جویا شدیم)

جواب) کیفیت برنامه‌های این لیست توسط تیم متخصص بررسی کیفی برنامه‌های بازار سنجیده می‌شود و تنها برنامه‌هایی که از یک ایده خوب برخوردارند و از نظر پیاده‌سازی نیز کیفیت مناسبی دارند، انتخاب می‌شوند.

در صورتی که برنامهٔ شما از کیفیت لازم برای قرارگیری در این لیست برخوردار است آن را برای بررسی بیشتر برای ما ارسال نمایید.

با احترام و آرزوی موفقیت،
ساسان تقوایی (مسئول بخش بررسی اپلیکیشن های کافه بازار)

 

منبع مقاله: کافه دولوپرز : انجمن توسعه دهندگان ایران

 

 

 

 

برچسب ها: بازارپرفروش ترینتازه هادرآمدفروشکافه بازارلیست

پاسخ دادن