close
دسته‌بندی نشدهنقد و بررسی

مراقب کفترین باشید!

مراقب کفترین باشید.

توی پارک توی دانشگاه هر جایی که نشستی مراقب کفترین باش!

کفترین یک بازی جذاب و تفننی هست که به تازگی توانسته تعداد زیادی کاربر به خود جذب کند!

در بازی شما در نقش کفتر هایی هستید که باید با  دشمنانی که وارد محوطه شما شده اند  بجنگید  و از محل زندگی خود حفاظت کنید و مراحل را رد کنید در هر مرحله نیز غولی برای شما در نظر گرفته شده که شخصیت زشتی ندارد بلکه با دیالوگ های بامزه و حرکات جالب میتواند کفتر های شما را نابود کند. از نظر طراحی و گرافیک نیز کفترین خاص بوده و از سبک جالبی برای طراحی گرافیک ها استفاده کرده است که مخاطب را جذب خود میکند،نکته که در این بخش میتوان اضافه نمود تنوع کارکتر ها و محیط است که ممکن است بعد از مدتی برای گیمر تکراری شود .صدا گذای و دیالوگ ها هم ایراد چندانی ندارد و کفترین به خوبی از پس این بخش به خوبی برآمده است دیالوگ ها به شکل با مزه ای طراحی شده و صدای گوینده مناسب بازیی این چنینی است ، نکته ای که بازی را جذاب تر میکرد تنوع صدا های پس زمینه در این بخش بود که واقعا جای خالی آن حس می شد و حتی تند تر شدن ریتم اولیه اهنگ متن که کمی کسل کننده است .

تیم سازنده ی بازی اندروید “کفترین” متشکل از عده ای از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید بهشتی است که از خرداد سال ۹۴ تا تیر ماه سال ۹۵ مشغول به ساخت آن بوده اند. در کفترین همه ی تلاش تیم سازنده این بوده که به موضوع بی توجهی مردم به طبیعت و محیط سبز شهری با نگاه طنز بپردازد. در این بازی اینبار از منظر طنز و از دید پرنده ها به جنگ انسان های بی توجه میروید و باید با شخصی که قصد داره تو پارک یه فست فود جدید بزنه و قصد داره بعضی از درختهای پارک رو خراب کنه مبارزه میکنید و با ایجاد نارضایتی از پارک و بیرون کردن آدمها از اون منطقه کاری کنید تا برای اون شخص صرفه اقتصادی نداشته باشه و بی خیال پارک بشه ، البته که آدمها هم با حس مالکیتی که به اون طبیعت دارن به مغابله با پرنده ها میپردازن و این یک چالش جالب رو برای بازیکن به وجود میاره .
در بازی کفترین سعی شده که طراحی گرافیکی به گونه ای باشه که هم عناصر بومی استفاده بشه و حس ایرانی رو داشته باشه ولی در عین حال تکراری نباشه و سعی شده که از موج نوستالژی ایرانی ( پشت مو) کپی برداری نشه. همچنین گیم پلی منحصر به فرد و نوآورانه ی بازی و روان بودن حرکت ها و انیمیشن ها باعث گیرایی و جذابیت بازی باشه و از خسته شدن بازیکن جلوگیری کنه . البته موسیقی کاملا ایرانی بازی جوری طراحی شده که هم جدید باشه و با فضای طنز بازی هماهنگی داشته باشه و هم از تکرار و تقلید از موسیقی های کار شده ی قبلی پرهیز بشه. تلفیق موسیقی با صداگذاری طنز بازی تجربه ی صوتی بازی رو هم خیلی تقویت کرده و تلاش بر این بوده که بازیکن به بهترین شکل ممکن با فضای طنز بازی ارتباط برقرار کنه .
تیم سازنده ی این بازی با پیگیری مداوم و پاسخ دهی به همه ی نظران کاربران این بازی قصد داره تا با آپدیت های سریع و به موقع و با احترام به نظرات کاربران هر روز بر کیفیت بازی اضافه کند.

 

تصاویر:

Screenshot 2016-07-17 15.24.02 Screenshot 2016-07-17 15.21.55 Screenshot 2016-07-17 15.18.00 Screenshot 2016-07-17 15.29.20

 

دانلود:

badge-l

دانلود از کافه بازار

پاسخ دادن