close
اخبار و اطلاعیه اپ استورهاخبرگزاریمصاحبه ها

مصاحبه ی خبرگزاری توسعه دهندگان با مایکت

در ایام نوروز کافه دولوپرز با همکاری کانال خبرگزاری توسعه دهندگان برنامه های ویژه ای را تدارک دیده است. دومین برنامه ویژه نوروز، قسمت اول مصاحبه ی خبرگزاری توسعه دهندگان با مایکت در قالب سوال و جواب تدارک دیده شده است و همینک میتوانید آن را در ادامه مطلب بخوانید.

۱. سرویس گارانتی مایکت چطور بود؟
سرویس گارانتی مایکت در جهت جلب رضایت بیشتر کاربران عرضه شد. یکی از اصلی ترین دغدغه‌های کاربران در خرید برنامه‌های پولی، تطابق توضیحات برنامه با خود برنامه است. این موضوع باعث می‌شد که برخی از کاربران که بالقوه جزو مشتریان برنامه های پولی قرار می گرفتند، مقاومتی برای خرید این دست از برنامه ها داشته باشند. به اضافه در فضای تجارت الکترونیک امروز گارانتی‌دار بودن جزو استانداردهای این صنعت به حساب می‌آید. با این تفاسیر سرویس گارانتی مایکت با هدف جلب رضایت بیشتر کاربران ارائه شد. انتظار می رفت که استقبال از برنامه ها بیشتر شود که خوشبختانه با رشد ۲۵ درصدی آمار فروش برنامه‌های پولی در مایکت محقق شد.
نکته جالب در بحث سرویس گارانتی مایکت این است که مشاهده شد این سرویس بعد از ارائه آن توسط مایکت در مارکت‌های دیگر نیز عرضه شده است. به عبارت دیگر شاهد آن هستیم که این موضوع در صنعت اپلیکیشن کشورمان در حال استاندارد شدن است.

۲. برخی توسعه دهندگان با این مساله (گارانتی ) مخالف بودند خیلی از توسعه دهندگان با بیش از ۱۰۰۰ نصب درآمد کمتر از ۲۰۰ تومان داشتند چه توجیهی در این باره دارید؟
به نظر بنده در دسته برنامه‌های پولی، چند مساله مهم وجود دارد. اولا بسیاری از این برنامه‌ها، مشابه رایگان دارند. ثانیا در برخی از برنامه‌ها توضیحات برنامه و عملکرد واقعی آن تطابق کامل ندارد. ثالثا بعضا این برنامه‌ها از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. همه این مسائل باعث می‌گردد تا کاربران از برنامه‌های پولی استقبال مناسبی ننمایند. با توجه به این مسائل یک راه حل تغییر مدل برنامه‌ها و عرضه رایگان برنامه و کسب درآمد از سرویس‌هایی تبلیغاتی مانند مگنت است. با این وجود سرویس گارانتی به توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های پولی باکیفیت و متمایز دارند، کمک می‌کند تا برنامه‌هایشان دیده شود و مورد استقبال کاربران قرار گیرد.

۳. راه اندازی مسابقات جدید مایکت برای گسترش این مارکت چقد تاثیر گذار بوده؟
هدف اصلی جشنواره جدید مایکت بخش‌بندی کاربران براساس میزان استفاده آن‌ها بوده است. این بخش‌بندی به ما در اثربخشی بیشتر برنامه‌های بعدی‌مان کمک خواهد نمود.
۴. مایکت همیشه در ارایه ی خدمات به توسعه دهندگان و رضایت آنها رتبه ی اول را داشته ولی همچنان در کمبود کاربر ضعف دارد آیا برای حل این مساله برنامه ای دارید؟
خوشبختانه مایکت از حیث ارایه خدمات به کاربران مشکلی ندارد و به جرات می‌توان گفت از نظر پشتیبانی کاربران، ایمنی و راحتی یکی از بهترین استورهای اندروید ایران است. متاسفانه مشکل اصلی ما در تعداد کاربر، پایین بودن آگهی از برند (Brand Awareness) در میان کاربران است. مطمئنا با توجه به آماده بودن زیر ساخت و سطح کیفیت ارائه خدمات به کاربران در کمپین‌های سال آینده وضعیت بهتری خواهیم داشت.
استورهای دیگر با وجود تبلیغات زیاد و جوایز میلیاردی با وجود پایین بودن کیفیت ارائه خدمات نتوانستند در جذب کاربر موفق باشند.

برچسب ها: مایکتمصاحبه

پاسخ دادن