close
نقد و بررسی بازی هاویژه

معرفی بازی آی جی ای – IGA II

در سال های اخیر با ارتقای سخت افزاری گوشی های تلفن همراه، شاهد عرضه بازی های در سطح کنسول های بازی و پی سی بر روی موبایل ها بودیم. با وجود اینکه سبک معمول بازی های مطرح موبایل استراتژی و تفننی است اما به تازگی شاهد انتشار بازی های اکشن تفنگی اول شخص بر روی گوشی همراه هستیم.

یکی از اثرهای خوش ساخت ایرانی سبک تفنگی اول شخص، بازی IGA ساخته گروه اپلکس است که به تازگی در کافه بازار منتشر شده است و با استقبال خیلی خوب گیمر ها مواجه شده است و توانسته است خیلی زود به سه اپلیکیشن پرفروش بازار برسد. با کافه دولوپرز همراه باشید.

معرفی بازی:

آی جی اِی (IGA) یک سری بازی اکشن پساآخرالزمانی در سبک تیراندازی اول شخص است که همینک بخش دوم آن تهیه و منتشر شده است و در اختیار عموم قرار گرفته است. در بازی IGA شما در نقش یک نیروی اعزامی باید در برابر عوامل انتشار ویروسی که باعث اختلال و غیرفعال شدن بخش هایی از مغز که منجر به جنون و مرگ ناقص بدن انسان ها می شود، مبارزه کنید.

به گفته سازندگان IGA در دیگر نسخه های بازی، ما شاهد حضور زامبی ها و تلاش برای بقا در فضای بحرانی بوجود آمده هستیم.

همانطور که می دانید نام این بازی بسیار شبیه به بازی کامپیوتری معروف و قدیمی IGI است و همانگونه که انتظار می رود در اولین تجربه این بازی با نوستالژیکی از بازی IGI طرف هستیم و فضای بازی همان حال و هوای IGI را به گیمر القا می کند.

با این حال سازندگان ادعا می کنند سبک داستانی این بازی کاملا با بازی IGI متفاوت است و IGA به صراحت به نام خود یعنی IgA که مخفف نام Immunoglobulin A یا همان پادتنA اشاره دارد. در واقع با توجه به داستانی که از بازی تا به الان منتشر شده است ما با یک بازی علمی-رستاخیزی طرف هستیم و گیمر در نقش یک نیروی اعزامی باید در برابر بحرانی مهندسی شده در اثر ایجاد دارویی با نام رمزی IGA یا همان پادتن مبارزه کند.

 

گیم پلی:

گیم پلی بازی IGA 2 با توجه به اینکه سبک این بازی بیشتر بر روی بازی های کامپیوتری دیده شده است برای دسته ای از گیمرها سخت است اما کافی است شما بصورت جدی پشت این بازی بنشینید تا غرق در حرص خوردن از باختن بر اثر مبتدی بودن و لذت گذر از معابرها و مراحل شوید. در این بازی بمانند بازی های کامپیوتری در این سبک شما به عنوان اول شخص کنترل تمام بازی را در اختیار دارید و بر اساس ترفندها و هوش و ذکاوت خود می توانید دشمنان را به کشتن دهید. برای مثال شما می توانید با احیاط آرام آرام به جلو حرکت کنید و همه دشمنان را زیر نظر داشته باشید و آن ها را با تفنگ دوربین دار قناسه از سد راه بردارید و یا اگر حرفه ای هستید بصورت ناشیانه به دل دشمن بزنید و با استفاده از رگبار و بمب زیر گلوی تفنگ آن ها را به کشتن دهید.

در حالت کلی گیم پلی بازی علارغم اینکه می توانست بهتر از این باشد اما با توجه به محدودیت های گرافیکی و کنترلی موبایل در حد قابل قبولی است و با چند بار بازی کردن و زبردست شدن در بازی گیم پلی لذت خاصی همچون بازی های کامپیوتری به شما خواهد داد.

 

فضاسازی و گرافیک بازی:

فضای بازی در یک محیط کوهستانی است و بازی در مراحل ۱ و ۲ در معابری در دل کوه ها جریان دارد. البته ناگفته نماند فضای بازی شباهت زیادی با بازی کامپیوتری IGI دارد. در این بازی مدل های سه بعدی زیادی از جمله پل، انواع ساختمان ها، تونل، ماشین، جعبه ها و… وجود دارد.

گرافیک بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد و همه چیز تا حدود زیادی واقعی بنظر می رسد.

 

صداگذاری :

IGA 2 در صداگذاری هم به خوبی عمل کرده است. موزیک منوی بازی و مراحل کاملا مناسب با فضای بازی انتخاب شده است. افکت های صوتی خوبی برای اسلحه ها و فضای بازی استفاده شده در بازی کاملا قابل قبول است.

 

رابط کاربری  :

یکی از نقاط برجسته بازی IGA 2 رابط کاربری ساده و بسیار زیبای آن است. بطوری که شما دسترسی ها به تفنگ ها و منوها به سادگی و زیبایی هرچه تمام انجام شده است.

 

سخن پایانی:

بازی IGA 2 را می توان یکی از کاملترین بازی ها از لحاظ عملکرد در سبک خود دانست. چراکه این بازی هدف دار است و شما در سه مرحه ورود به منطقه، نفوذ و سپس انهدام بصورت هدف دار بازی را به پیش می برید. با این حال اگر گیمر خیلی حرفه ای باشید این بازی برای شما کوتاه خواهد بود. که با توجه به حجم قابل قبول آن یعنی حدود ۶۰ مگابایت این کوتاه بودن قابل توجیه است. در ضمن سازندگان در توضیحات به این نکته اشاره کرده اند که این نسخه دوم IGA یعنی همین نسخه بازی یک قسمت پایلوت محسوب می شود که بر اساس بررسی بازخوردهای آن در آینده قسمت های بهتر و بدون نقص تری از سری IGA را ارائه دهند.

با این همه انتشار نسخه دوم بازی قبل از انتشار نسخه اول عجیب و به نوعی جالب بنظر می رسد و این کار را قبلا در سری فیلم های جنگ ستارگان دیده بودیم.

بازی IGA 2  را بازی خوبی ارزیابی می کنیم که با توجه به استقبال کاربران از آن، نسخه های بعدی آن آینده دار خواهند بود.

 

badge-g

برچسب ها: بازی iga 2

۴ دیدگاه

پاسخ دادن