close
نقد و بررسینقد و بررسی بازی هاویژه

معرفی و بررسی بازی ایرانی بتلفیش (جنگ ماهی ها)

بتلفیش اثری حیرت انگیز است که فقط کافی است یک بار آن را تجربه کنید تا شما هم مثله ما، سازنده!!! ایرانی آن را تحسین کنید. درست است سازنده!!  در کمال ناباوری سازنده تمام بخش های مهم و کلیدی این بازی استراتژی حاصل تلاش و ظرافت کار یک نفره “امید صادقوند” است که توانسته با در نظر گرفتن تمام زوایا و چالش های پیچیده بازی های استراتژی آن را طراحی و خلق نماید.

این بازی فوق العاده قوی دیپلم افتخار بهترین بازی استراتژی سال در چهارمین جشنواره ی بازی های رایانه ای تهران را کسب کرده است و همینک جهت معرفی و بررسی در اختیار کافه دولوپرز قرار گرفته است. با کافه دولوپرز همراه باشید.

معرفی بازی:
بازی بتلفیش، جنگ با هزاران هیولا و غول های دریایی وحشی را به نمایش میگذارد و در طی مبارزات مختلف به اسرار پنهان آنها دست میابید. بتلفیش یک بازی استراتژی مدیریتی به سبک دفاع از قلعه است و باید از قلعه خود در برابر هجوم هزاران هیولای دریایی وحشی دفاع و مبارزه کنید. بتلفیش ۲۵ نقشه گرافیکی متنوع با بیش از ۱۸۰ مرحله مختلف طراحی شده است. تنوع سلاح ها و برج ها به ۱۲ عدد میرسند که هر کدام در مراحل بازی بدست می آیند. تجهیزات فراوانی در بازی وجود دارند که در هر کدام مختص مرحله ای خاص است و حتی برخی از تجهیزات را میتوان در تمام مراحل بازی با مدیریت خود استفاده کرد.
Screen_03

در بخش ارتقاء میتوان تمام تجهیزات و سلاح ها و حتی قدرت های موجود در بازی را قوی تر و پیشرفته تر کرد و توانایی خود را در مقابل سیل های عظیم هیولاها بالا و بالاتر ببرید، در طول مبارزات با باس فایت های بزرگ و خطرناکی مبارزه میکنید، پس قدرت ها و سلاح های خود را تا میتوانید پیشرفته تر کنید، تا جلوی آنها کم نیاورید، بعد از شکست آنها تجهیزات جدید و پیشرفته ای را آزاد میکنید.

Screen_02

 

در بازی بتلفیش رقابت هایی آنلاین بین بازیکنان دیگر انجام میشود و این رقابت ها در مسابقات صورت میگیرد، مسابقات در ۱۰ مرحله چالش برانگیز برگذار میشود و با پیشرفت در مراحل داستانی باز خواهند شد. در مسابقات کارخانه ای وجود دارد که آیتم های جادویی و ماورایی تولید میکند و با استفاده از آنها رقیب های خود را سریع تر شکست می دهید و همچنین میتوانید انتقام بگیرید.

Screen_05

بخش جدید آنلاین و بسیار هیجان انگیز دیگری در بروز رسانی جدید بازی بتلفیش اضافه شده است که یکی از این تغییرات، تغییر گرافیک منوی بازی به محیطی برفی برای فصل زمستان است و در این نسخه بروی تمام آیتم های موجود در منوی بازی برف نشسته است و گرافیک زیبا و فانتزی را نمایش می دهد.
اضافه شدن حالت جدید عملیات شکار یکی دیگر از بخش ها است که به بازی بتلفیش اضافه شده. در عملیات شکار روزانه چندین ماموریت مختلف آنلاین و آفلاین به تمام کاربران ساخته می شود که در زمان محدود باید آنها را بازی کنند. و بعد از اتمام زمان، ماموریتی جدید جایگزین آن میشود. هر مرحله تعدادی جام برای پیروزی به کاربر میدهد و در صورتی که کاریر نتواند با امکانات و تجهیزات درون بازی خود ماموریت را به پایان برساند تعدادی جام از آن کسر می شود.
لیدربوردی در عملیات شکار وجود دارد که برترین بازیکنان این بخش را نمایش میدهد.
بخش های بزودی هم به مرور در بروزرسانی های بعد باز خواهد شد و این بخش را جذاب تر خواهد کرد.

 

فضاسازی و گرافیک بازی:

فضای بازی در محیطی دو بعدی از رودخانه های پیچ در پیچ جریان دارد. و شما بر روی خشکی های اطراف رودخانه سلاح ها و تجهیزات خود را مستقر می کنید. محیط بازی همانطور که از فضای دوبعدی انتظار می رود کارتونی است و از گرافیک و افکت های متحرک خیره کننده ای برخوردار است. می توان گفت این بازی از لحاظ گرافیک در سطح بسیار بالایی قرار دارد و یکی از مهم ترین نقاط قوت بازی ایده فضای کلی و گرافیک بسیار قوی و استاندارد آن در سطح جهانی است.

 

گیم پلی:

بتلفیش گیم پلی بسیار مناسب و سرگرم کننده ای دارد. با امکانات و سلاح های متفاوتی که در اختیار شما قرار گرفته است شما می توانید ساعت ها در برابر انواع ماهی ها و هیولای های دریایی به مبارزه بپردازید و مراحل مختلف بازی را طی کنید. سلاح ها و تجهیزات جدید با انجام و طی کردن مراحل برای شما باز می شوند. همچنین شما مجبور هستید در برابر ماهی ها و هیولاهای دریایی قدرت مند این بازی تجهیزات و سلاح های خود را ارتقا دهید. این ارتقا با استفاده از سکه های که در طول انجام بازی به شما جایزه داده می شود یا از قسمت فروشگاه بازی خریداری می کنید امکان پذیر است.

گیم پلی بتلفیش به همین موارد ختم نمی شود و شما می توانید در بخش رقابت های آنلاین با دیگر کاربران بصورت آنلاین به رقابت بپردازید.

در حالت کلی از بازی بتلفیش از لحاظ گیم پلی نمی توان خورده ای گرفت.

 

صداگذاری:

در صداگذاری این بازی هم جای هیچ انتقادی وجود ندارد. چراکه برخلاف اکثر بازی سازان ایرانی موزیک پس زمینه بازی بصورت اختصاصی و بر اساس ایده سازنده بازی یعنی “امید صادقوند” ساخته شده است و این موزیک خوش ساخت و متناسب با فضای بازی است. افکت های صوتی خوبی برای اسلحه ها و فضای بازی استفاده شده و در سطح کاملا قابل قبولی است.

 

رابط کاربری:

رابط کاربری این بازی هم در نوع خود منحصر به فرد است و افکت هایی که بر روی دکمه ها استفاده شده است بسیار چشم نواز هستند. همچنین دسترسی به امکانات بازی و همچنین راهنمای بازی بخوبی تعبیه شده است.

 

سخن پایانی:

شخصا بعد از نصب بازی بتلفیش حیرت زده شدم. چراکه هضم این موضوع که این بازی توسط یک نفر یعنی آقای “امید صادقوند” ایده پردازی، طراحی و ساخته شده است سخت است. اگر این بررسی را می خوانید شاید با خود بگویید وقتی هیچ نقدی در بررسی وجود ندارد حتما نویسنده از بازی طرفداری کرده است. اما اگر خود این بازی را نصب کنید به این نتیجه خواهید رسید در بررسی این بازی جای هیچ انتقادی نیست و شما هم لب به تحسین سازنده می گشایید.

در ادامه عکس هایی از محیط بازی برای شما قرار داده شده است.

 

نمای منوی برفی:

zz_BattlefishSnow_01

 

نمای حالت جدید و رقابتی عملیات شکار:
fghgh
zz_BattlefishSnow_02 zz_BattlefishSnow_03

 

badge-g

برچسب ها: بتلفیشبررسیکافه دولوپرز

پاسخ دادن