close
نقد و بررسی اپلیکیشن ها

معرفی و بررسی تقویم و روز شمار یومی

در مارکت‏های مختلف تقویم‌های شمسی متفاوتی ارائه شده ولی این بار می خواهیم تقویم متفاوتی را معرفی کنیم با عنوان تقویم و روزشمار یومی، که اوایل سال ۱۳۹۵ منتشر شده است. با کافه دولوپرز همراه باشید.

این تقویم طوری طراحی شده است که بین سالهای مختلف به راحتی حرکت کنید
در نگاه اول ظاهر برنامه است که به آن برخورد می کنیم که از طراحی متریال با رنگهای متفاوتی ارائه شده است و هم چنین قابلیت تغییر انیمیشن‌های صفحه و سفارشی‌سازی عکس زمینه را می‌توان به آن افزود.
طرح محتوایی برنامه از چهار نمای روز، هفته، ماه و سال تشکیل شده است که می‌توانید شروع تقویم را براساس اونها انتخاب کنید. جابه جایی بین نماهای برنامه هم به آسانی صورت میگیرد.
در این نماها تعداد روز مورد اختلاف از امروز در بالای صفحه نمایش داده می شود و در نمای هفته، زوج و فرد بودن هفته محاسبه شده و در نمای سال نام صورت فلکی و کبیسه بودن سال نمایش داده می‌شود.
taghvim1
مناسبتهای تقویم رسمی در چهار دسته و به صورت رنگی دسته بندی شده اند که بر کارایی تقویم افزوده است. همچنین کار منحصر به فردی که در این تقویم صورت گرفته است مناسبتها طبق تقویم رسمی کشور از سال ۱۳۸۰ در تقویم ثابت شده‌اند این کار با ثبت طول همه ماه های قمری در برنامه انجام شده است. (تقویم های دیگر با جلو بردن و عقب راندن تعدادی روز مشکل تطبیق تقویم قمری فقط برای سال جاری تصحیح می کنند).

در تقویم یومی امکان ثبت رویدادهای شخصی در هر سه نوع تقویم شمسی، قمری و میلادی گنجانده شده است این رویدادهای شخصی در ۱۰ دسته مختلف مانند تولد، وفات و … ثبت می‌شوند تا بتوانید در لیست کلی رویدادها آنها را مدیریت کنید.
taghvim2

اگر رویدادی برای شما مهم است می توانید برای آن روزشمار تعیین کنید تا هر روز تعداد روز مانده را به شما اعلام کند می‌توانید هشدار تعیین کنید ویجت اختصاصی قرار دهید لیست انجام کار بنویسید و …
در تقویم ابزاری به نام “محاسبه فاصله زمانی” قرار داده شده است که می توانید به محاسبه سن افراد در واحد های روز، ماه، هفته و سال بپردازید ویا اختلاف سنی دو فرد را محاسبه کنید و یا حتی بلوغ شرعی را بدست آورید.
ابزار دیگری که در تقویم به کار برده شده “اضافه و کسر به تاریخ” هست با این ابزار می توانید به روز تعیین شده تعدادی روز، هفته، ماه و یا سال بیافزایید تا نتیجه را محاسبه کند. به عنوان نمونه می‌توانید با افزودن ۴۰ روز، چهلم افراد را در هر سه تقویم شمسی، قمری و میلادی محاسبه کنید و با افزودن ۱۵ سال به تاریخ تولد تقویم قمری بلوغ سنی پسرانه را بدست آورید.
گاهی اوقات برایتان سوال پیش آمده است بخواهید رویداد تقویم شخصی به چه منظور در تقویم گنجانده شده است و یا اطلاعات بیشتری در مورد آن بدانید می توانید به شرح مناسبتهای تقویم رجوع کنید.
taghvim3

تقویم یومی یک تقویم اذان گو هم هست و همچنین قابلیت تعیین هشدار قبل و بعد از اوقات شرعی را هم داراست. برای هشدارها می‌توانید حجم صدا، حالت لرزاننده و حتی مدت سکوت نماز را تعیین کنید.
در اکثر صفحات برنامه راهنمای استفاده قرارداده شده است و هم چنین فیلم های آموزشی برنامه در کانال تلگرامی قرار داده شده است تا بتوانید از امکانات برنامه حداکثر استفاده را ببرید.
taghvim4

badge-l

کلیه اطلاعات و تصاویر توسط سازنده اپلیکیشن به صورت اختصاصی در اختیار کافه دولوپرز قرار گرفته است.

 

برچسب ها: تقویم و روز شمار یومی

۱ دیدگاه

پاسخ دادن