close
اپ استورهااخبار و اطلاعیه اپ استورهابررسی اپ استورها

پاسخ های رسمی کافه بازار در مورد لیست های صفحه اول بازار

در این مقاله مشکلات و سوالات متداول توسعه دهندگان از کافه بازار در مورد لیست های صفحه اول کافه بازار را گردآوری کرده ایم.  جهت مشاهده سوالات و پاسخ ها به ادامه مطلب مراجعه کنید.


 

سوال: آیا برای قرارگرفتن برنامه در لیست‌های بازار باید هزینه‌ای پرداخت شود؟

 

جواب: بازار به صورت کلی بابت نمایش برنامه در لیست‌ها و صفحهٔ اول از هیچ توسعه‌دهنده‌ای هزینه‌ای دریافت نمی‌کند. در صورتی که برنامه‌ای از کیفیت مناسب برای قرارگیری در صفحهٔ نخست برخوردار باشد تیم بازار با توسعه‌دهندهٔ برنامه مکاتبه نموده و پس از آن برنامه با توجه به شرایطی در این بخش قرار خواهند گرفت.

 


 

سوال: شرایط قرارگرفتن برنامه‌ در لیست‌های «تازه‌های برگزیده»، «بازارچه»، «لیست‌های مناسبتی»، «باندل» چیست؟

 

جواب: به صورت کلی برنامه‌هایی که در لیست‌های مورد نظر شما نمایش داده می‌شوند با معیارهای کافه‌بازار که در درجهٔ اول کیفیت را مد نظر قرار می‌دهد، انتخاب می‌شوند و هزینه‌ای برای انتشار آن‌ها دریافت نمی‌شود. این معیارها نزد بازار محفوظ است. هدف از ارائه  لیست مذکور، نمایش برنامه‌های مناسب به کاربران و ایجاد تجربه رضایت‌بخشی از خرید یا نصب برای ایشان است، هدفی که امیدواریم با همراهی شما همکار عزیز بتوانیم به آن دست یابیم.

 


 

سوال: شرایط بنر زدن برای برنامه به عنوان «برنامهٔ رایگان روز» چیست؟

 

جواب: به منظور رضایت بیشتر کاربران و استفادهٔ آن‌ها از برنامه‌های فروشی باکیفیت و همچنین کمک به دیده شدن و استقبال از این برنامه‌ها بر آن شدیم تا یک برنامهٔ فروشی را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار دهیم.

این برنامه‌ها توسط بازار انتخاب شده‌‌ و با رضایت توسعه‌دهندهٔ برنامه نمایش داده می‌شوند.

توجه داشته باشید که در صورت عرضه رایگان برنامه امکان ارائه غیررایگان آن در آینده وجود ندارد. از این‌رو لطفاً تحت هیچ‌عنوان شخصاً اقدام به تغییر قیمت برنامه نفرمایید.

 


 

سوال: چه برنامه‌هایی در لیست‌هایی مثل «تازه‌های پرطرفدار فروشی» قرار می‌گیرند؟

 

جواب: همان‌طور که مطلع هستید لیست‌های سیستمی بازار براساس الگوریتمی که از پیش برای آن‌ها تعریف شده است شکل می‌گیرند. الگوریتم‌های این لیست‌ها پیچیده بوده و در گذر زمان نیز دستخوش تغییر می‌شوند و هدف از این تغییرات نیز ایجاد تجربهٔ کاربری مناسب است. حضور برنامه‌ها در این لیست‌ها همیشگی نبوده و آن‌ها متناسب با عواملی که برای هر لیست تعریف شده است وارد آن شده یا از آن خارج می‌شوند.

مارکت‌های بین‌المللی‌ هم از الگوریتم‌های خاصی استفاده می‌نمایند که ساختار آن‌ها نزد این مارکت‌ها محفوظ است. به طور کلی به دلیل پیچیدگی و تغییراتی که همواره در این الگوریتم‌ها صورت می‌گیرد امکان بازگو کردن آن‌ها وجود ندارد. صرفاً توضیحات مختصری در این زمینه در این لینک موجود می‌باشد که به سیستمی بودن و عدم دخالت انسانی در چینش برنامه‌ها در این لیست اشاره شده است.

امیدواریم شما نیز با ارائهٔ برنامه‌های مفید و کارآمد به نیازهای کاربران پاسخ داده و با استقبالی که کاربران از برنامهٔ شما به عمل می‌آورند شاهد نمایش برنامهٔ شما در این لیست‌ها باشیم.

 

 

۱ دیدگاه

پاسخ دادن